Vlastní e-shop - novinka na Aukro.cz

29. květen 2009 00.24

Největší on-line aukční portál v České republice Aukro.cz zavádí pro své uživatele zcela novou službu – Aukro Shopy. Prodávající si mohou jednoduše vytvořit vlastní „virtuální obchod“ s jedinečnou subdoménou, prodávat předměty pod svou unikátní značkou, za pevné ceny a ve více kategoriích najednou. Kromě zásadního zefektivnění správy prodeje předmětů umožňuje tato novinka také podstatné prodloužení doby vystavení předmětů na 30 dnů a výhodné snížení poplatků za jejich vystavení. Aukro se stává jedinou aukční platformou na českém internetu, která tuto uživatelsky snadno přístupnou službu nabízí.

„Aukro Shopy jsou koncipované tak, aby našim uživatelům jednoznačně usnadnily odbyt většího množství vystavených položek za zvýhodněných podmínek. Jsou dobrou a výhodnou volbou pro všechny prodávající a nakupující, kteří aktivně využívají Aukra a rádi by své aktivity dále rozšířili,“ říká Pavlína Zábojníková, projektová manažerka Aukro.cz. Aukro Shopy ocení nejen uživatelé, kteří vystavují větší počet předmětů, ale i ti, kteří vystavují předměty vyžadující prodlouženou dobu vystavení. Službu mohou také využít maloobchodníci, kteří nemají vlastní e-shop, nebo jen hledají další prodejní kanál na internetu. „Na polském portálu Allegro se tato služba nejvíce rozšířila mezi prodejci v kategoriích Autodíly, Oblečení, Antikvariát, Sběratelství či Starožitnosti a umění. Předpokládáme, že podobný trend převládne i u nás. Po prvním týdnu od spuštění této nové služby si naši uživatelé „otevřeli“ už 415 Shopů, převážně v sekcích Oblečení a doplňky a Auto-moto.  Věříme, že je to velmi dobrý start a Aukro Shopy se stanou pro naše uživatele významným online prodejním místem,“ dodává Pavlína Zábojníková.

Aktivace virtuálního Shopu na Aukru
Založení a aktivace služby je více než snadná. Stačí mít alespoň 10 pozitivních komentářů v transakční historii, v rámci Aukra si otevřít vlastní jedinečnou subdoménu, která se bude vztahovat pouze k jednomu „virtuálnímu obchodu“, zvolit si jméno a případně i logo Shopu a pak už jen začít vystavovat. Všechny nabízené předměty je možné vystavit za pevnou cenu a na dobu 30 dní. Za 1000 kusů jedné vystavené položky zaplatí uživatelé pouze 1 Kč. Vystavovat je možné v Shopu na Aukru téměř cokoliv s výjimkou automobilů, veteránů, motocyklů, nemovitostí a zakázaných předmětů. Výhoda Aukro Shopů spočívá v tom, že všechny vystavené předměty je možné spravovat najednou, poplatky za vystavení jednotlivých předmětů jsou podstatně nižší a doba vystavení je v porovnání s online aukcemi delší - činí 30 dní s možností automatického prodloužení. Aukro Shopy jsou měsíčně zpoplatněny 70 korunami. Za první měsíc provozování vlastního Shopu zaplatí uživatelé Aukru pouhých 15 korun. Dalším poplatkem je pak provize z úspěšného prodeje. Pokud konečná cena prodaného zboží v Shopu na Aukru nepřesáhne 1500 korun, činí provize 8 %.

VAR_REMARKETING_CODE