Uživatelé Aukro.cz myslí i na druhé

21. prosinec 2009

V roce 2009 mysleli uživatelé portálu nejen na svá přání a zájmy, ale štědře přispívali také v charitativních aukcích. Za celý rok jich proběhlo 16 a byly v nich vydraženy předměty za více než půl milionu korun.

V roce 2009 mysleli uživatelé portálu nejen na svá přání a zájmy, ale štědře přispívali také v charitativních aukcích. Za celý rok jich proběhlo 16 a byly v nich vydraženy předměty za více než půl milionu korun.

Charitativní aukce podporovaly nejrůznější občanská sdružení a nadace. Mezi draženými předměty byly luxusní šaty, fotografie, osobní předměty známých osobností nebo například večeře s některými z českých celebrit. Absolutně nejvyšší částka, více než 55 000 Kč, byla nabídnuta za fotoobraz Sáry Saudkové. Finančně nejúspěšnější byla aukce na podporu nadačního fondu Slunečnice Heleny Houdové, za patnáctery luxusní šaty zaplatili uživatelé Aukra přes 110 000 Kč. Výtěžek, který díky štědrému přispění uživatelů dosáhl skvělých 556 768 Kč, byl a bude použit na podporu projektů pomáhajícím dětem, seniorům, matkám s dětmi, tělesně i mentálně postiženým či opuštěným nebo vymírajícím zvířatům.

„Jsme samozřejmě velice rádi, že naši uživatelé přispívají v dobročinných aukcí. Už v loňském roce jsme zjistili, že jejich zájem o pomoc znevýhodněným je obrovský. Oceňujeme, že jejich porozumění a podpora mohly pomáhat i letos,“ říká Pavlína Zábojníková, výkonná ředitelka Aukro.cz.

Možná si sami pamatujete netradiční reality show Českého rozhlasu, ve které jste mohli prostřednictvím šestnácti kamer sledovat rodinku goril nížinných v pražské zoo. Úspěch projektu Odhalení a zájem veřejnosti proto inspiroval pořadatele k pokračování. Na podzim na Aukro.cz proběhla aukce, jejímž předmětem byly unikátní fotografie goril, fotografie zvířat vítězů fotosoutěže Odhalení a olejomalba gorilích mláďat od autorky Milady Kudrnové. Výtěžek byl určen na ochranu ohrožených goril nížinných. Díky projektu Odhalení mohly být do kamerunských škol distribuovány knihy gorilích pohádek, dále byla podpořena záchranná stanice pro lidoopy v kamerunském Limbe nebo projekt vzdělávající učitele severně od pralesů Dja.

Letošní charitativní aukce vyvrcholily předvánoční online dražbou pro Diakonii ČCE, jejíž výtěžek je určen na stavbu speciální školy v Merklíně u Přeštic pro děti s kombinovaným postižením provozovanou Diakonií. „Přáli jsme si uspořádat aukci hezkých věcí, do které by se mohlo zapojit co nejvíce zájemců. To se nám podařilo, a proto jsme opravdu spokojení. Těší nás nejen zájem dražitelů o dobrou věc a výnos, který se nám díky nim podařilo získat, ale současně i to, že se o nás a našich aktivitách prostřednictvím této aukce na Aukru dozvědělo opravdu hodně lidí,“ říká Martin Balcar z Diakonie ČCE. Do aukce věnovalo osobní předměty 14 českých VIP osobností a uživatelé Aukro.cz tak mohli vydražit golfovou hůl Jiřího Bartošky, šátek Pavla Šporcla, tretru Barbory Špotákové, paličky Davida Kollera, prsten MISS Michaely Maláčové nebo třeba sošku klauna od Petra Nárožného. Prodejem těchto předmětů se v aukci podařilo získat 30 650 korun.

„Kromě našich uživatelů bych ráda poděkovala také těm, díky kterým bylo co dražit – lidem, kteří do aukcí věnovali své osobní věci nebo umělecká díla a přispěli tak k většímu zájmu o charitativní projekty,“ říká Pavlína Zábojníková, výkonná ředitelka Aukro.cz.

VAR_REMARKETING_CODE